amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Rodzaje łańcuszków, które są teraz najmodniejsze

Ozdoby na szyję są kochane przez kobiety na całym świecie. Nic w tym dziwnego. Taka subtelna biżuteria doskonale podkreśla stylizacje i dodaje uroku. Jakie rodzaje łańcuszków są teraz najmodniejsze? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla tych kobiet, które chcą kupić dla siebie coś nowego.

Rodzaje łańcuszków na szyję

Łańcuszek to zawsze dobry wybór. To biżuteria subtelna, delikatna, która jednak bardzo ładnie rozświetla twarz i dodaje odrobinę elegancji. Współcześnie najbardziej popularne są łańcuszki wykonane ze złota lub ze srebra pozłacanego. Modne są zarówno te w odcieniu złota żółtego, różowego, jak i starego. Pięknie prezentują się takie łańcuszki noszone kaskadowo, kiedy to zakłada się dwa lub trzy o różnej długości. Fantastycznie zdobią wtedy dekolt. Każdy może mieć jakąś zawieszkę. Modne są chociażby te z pereł naturalnych. Łańcuszek, który posiada właśnie taką zawieszkę, to celebrytka. Ta biżuteria stała się popularna około 10 lat temu i od tamtego czasu cały czas utrzymuje się na topie.

Choker

Kolejna bardzo lubiana propozycja to krótki łańcuszek, który nosi się blisko szyi. Nazywany jest on z języka angielskiego choker. Taki łańcuszek najlepiej sprawdzi się dla pań, które mają raczej długą i szczupłą szyję oraz delikatne rysy twarzy. To dosyć trudna do noszenia biżuteria, dlatego nie każda kobieta może rzeczywiście zdecydować się na taki model. Natomiast dla każdej pani, bez względu na figurę, odpowiednie będzie dosyć długi łańcuszek z zawieszką, która wisi mniej więcej na wysokości środkowej części biustu. Wtedy łańcuszek musi mieć długość około 55 cm. Zawieszki mogą mieć różny charakter. Fajnie wybrać taką, która w jakiś sposób symbolizuje coś dla nas ważnego. Taka spersonalizowana biżuteria to coś bardzo modnego, toteż świetnie sprawdzi się na przykład na prezent dla kobiety.

Biżuteria jak różaniec

Biżuteria może czasami wywołać kontrowersje. Trudno w to uwierzyć, ale tak naprawdę jest. Taką propozycją może być między innymi łańcuszek w stylu różańca. Jak wygląda ten naszyjnik? Układ jego paciorków jest charakterystyczny i wygląda dokładnie tak, jak akcesorium do modlitwy. Dodatkowo bardzo często na końcu naszyjnika znajduje się krzyżyk. Trzeba wiedzieć jednak o tym, że nie ma on charakteru religijnego, stanowi po prostu modny element biżuteryjny. Po takie naszyjniki często sięgają odważne kobiety, które nie boją się wzbudzić odrobinę sensacji. Takie długie naszyjniki pięknie wyglądają między innymi do różnych kreacji utrzymany w duchu mody boho.