amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Właściwości magiczne bursztynu

Bursztyn to skamieniała żywica z drzew iglastych o pięknych słonecznych barwach – od soczystej żółci do intensywnych odcieni brązu.

Bursztyn w historii
Bursztyn jest znany od tysiącleci, w czasach starożytnych Słowianie, Egipcjanie, Grecy i Rzymianie wykorzystywali bursztyn jako potężne amulety i talizmany, już wtedy była robiona biżuteria z tej żywicy o potężnej mocy.

Według mitologii greckiej pewnej nocy Phateon – syn Heliosa, Boga Słońca i Clymene – nimfy morza, ukradł słoneczny rydwan rozpoczynający dzień, jednak nie mógł zapanować nad ognistymi końmi ciągnącymi rydwan. Szalejące konie czując brak doświadczenia rękach woźnicy zaniosły go aż do kosmosu gdzie rydwan strącał z nieba raz za razem gwiazdy i meteoryty. Zeus, chcąc ratować Ziemię rzucił piorunem w Phateona, który padł do rzeki Erydan bez życia. Ciało znalazły Halliady i opłakując śmierć brata przeklinały bogów. Zdenerwowany Zues za karę zamienił Halliady w sosny, a ich łzy w kawałki bursztynu, które zabierało morze i wyrzucało na brzeg podczas sztormu.

Wedle naszej polskiej legendy Królowa Jurata zakochała się w biednym rybaku co bardzo rozzłościło jej ojca – Władce Morz i rzucił piorunem w jej ukochanego zabijając go. Zrozpaczona Jurata płakała i załamała się, więc jej ojciec w kolejnym przypływie gniewu rzucił kolejny piorun – w piękny potężny Bursztynowy Zamek, który się rozproszył na miliony kawałeczków wypłukiwanych po dziś dzień przez morze.

Bursztyn właściwości magiczne
Jest ściśle związany z żywiołem ognia i z całą pewnością posiada potężną energię słoneczną. Doskonale się sprawdza jako amulet przywołujący dobre wspomnienia, wiarę w życie, radość i optynizm – a co za tym idzie leczy depresję, stany lękowe i niskie poczucie wartości, pokazując piękno i wartość w każdym człowieku.

Niszczy samotność, przyciągając hojnych, lojalnych i dobrych ludzi – zarówno w przyjaźni, jak i w miłości. Bursztyn od zarania dziejów był stosowany jako amulet ochronny przeciw negatywnym energią, klątwa, urokom i złorzeczeniami. Przyciąga sukces w każdej dziedzinie życia.

Jego korzystny wpływ na organizm ludzki sprawia, że jakość życia zupełnie się zmienia wkraczać na wyższe poziomy zdrowia. Bursztyn oczyszcza, regeneruje i aktywizuje całe ciało – szczególnie dobrze działa na czakrę splotu słonecznego, delikatnie, ale skutecznie ją otwierając.

W magii Bursztyn jest przede wszystkim stosowny w magii finansowej, miłosnej, uzdrawiającej i we wszystkich rytuałach, które mają za zadanie pogodzić zwaśnione strony. Można wytwarzać także z niego nalewki, eliksiry i palić jako kadzidło.