amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Biżuteria dla nastolatki na 18 urodziny

Okres dorastania bywa trudny. Dziewczęta zaczynają się malować, podkradają mamom kosmetyki, eksperymentują z ubiorem, zaczynają interesować się chłopcami. Każda 18-letnia dziewczyna lubi błyskotki. Jaka biżuteria będzie najodpowiedniejsza na prezent z okazji osiągnięcia pełnoletności?

Skromny minimalizm

Niektóre młode dziewczęta wybraną przez siebie stylizację lubią jedynie zaakcentować delikatną biżuterią. Dobrym pomysłem jest więc podarowanie młodej kobiecie małej przywieszki na srebrnym lub złotym łańcuszku. Taką klasyczną ozdobę można zakładać praktycznie do każdego stroju. Przywieszkę wybieramy wedle gustu i zainteresowań solenizantki. Jeśli lubi tańczyć, postawmy na małą baletnicę, jeśli lubi koty, kupmy przywieszkę w kształcie małego futrzaka.

Biżuteria ręcznie robiona

Biżuteria dla nastolatki powinna być przede wszystkim niepowtarzalna. Dziewczyny wchodzące w dorosłość nie lubią nosić tego samego, co ich koleżanki. Im dodatki bardziej się wyróżniają, tym lepiej.

Nie jest powiedziane, że biżuteria musi być wykonana z metali szlachetnych. Popularne w ostatnim czasie są ozdoby na rękę zrobione ze sznurka i filcu. Jeśli jubilatka interesuje się ekologią, taka bransoletka to po prostu strzał w dziesiątkę!

Kamienie szlachetne

Kamieniom przypisuje się różne właściwości. Wielu ludzi wierzy, że leczą one niektóre dolegliwości zdrowotne, zapewniają szczęście w miłości, redukują negatywną energię. Mówi się także, że każdy znak zodiaku posiada swój szczęśliwy kamień. Biżuteria powstała na bazie kamieni szlachetnych stanowi zatem nie tylko znakomitą ozdobę, ale także podarunek o bardziej osobistym wydźwięku.

Na wybranym naszyjniku, bransoletce lub kolczykach warto dodać osobistą dedykację. Możemy być pewni, że taka biżuteria będzie chętnie noszona przez młodą kobietę.

Szczęśliwy naszyjnik

Naszyjnik, który przynosi szczęście? Każda 18-latka ucieszy się na jego widok. Szczególnie lubianymi w ostatnim czasie motywami są: czterolistna kończyna, róża wiatru oraz powracająca do łask kamea. Nadal popularne są przywieszki w kształcie pierwszej litery imienia. Taki naszyjnik może stać się osobistym amuletem nastolatki, który będzie nosiła ze sobą także w trudnych dla siebie chwilach. Ozdoby tego typu można nosić pod ubraniem, ale mogą być również świetnym uzupełnieniem stroju.

Biżuteria dla nastolatki powinna być skromna, efektowna oraz wykonana z trwałych materiałów, aby mogła być piękną pamiątką przez długie lata. Taki prezent podarowany na osiemnaste urodziny będzie wspaniałym symbolem wkroczenia w dorosłe życie.