amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

makijaż wieczorowy
Moda

Najtrwalszy i najpiękniejszy makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy jest makijażem okolicznościowym. Co to oznacza?
Wykonuje się go na ważne, specjalne okazje. Różnica między makijażem wieczorowym a dziennym jest kolosalna. Wieczorowy, jest bardziej wyrazisty, mocniejszy i wykonywany na specjalistycznych produktach, w porównaniu do makijażu dziennego.

Dlaczego tak?
Makijaż wieczorowy musi wytrzymać dużo więcej, a wygląd pomalowanej tak osoby musi być nienaganny przez całą okoliczność, na którą został wykonany. W tych sytuacjach musi wytrzymać warunki podwyższonego stresu, pot, łzy, radość, warunki atmosferyczne, cerę osoby pomalowanej, dlatego tak ważne są produkty użyte do jego przygotowania i technika wykonania makijażu wieczorowego.

Makijaż wieczorowy najwcześniej wykonywany jest na takie okazje, jak: ślub, chrzciny, komunia, jubileusze, urodziny, wieczory panieńskie, czy też imprezy firmowe (bankiety), imprezy kulturalne (wyjścia do teatru, filharmonii, itd.).

W przygotowaniu makijażu wieczorowego bardzo ważna jest pora dnia, na którą jest przygotowywany. Zarówno na noc, jak i na dzień należy zastosować inną technikę wykonania. Z pewnością w obu przypadkach najważniejszy jest blask, połysk i odpowiednie wykonturowanie twarzy, dlatego przy jego wykonywaniu królują intensywne kolory, brokat nadający połysk i wyraziste kontury. Makijaż, oprócz trwałości, musi być dobrze dobrany do kształtu twarzy osoby malowanej, po to aby osoba ta prezentowała się najlepiej.

Przed wykonaniem wieczorowego makijażu, ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry twarzy do tego. Instrukcję co do przygotowania się do makijażu każda makijażystka podaje klientce na kilka dni przed wykonaniem makijażu.

Przeczytaj więcej na bestmakeup.pl