amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Biżuteria na każdą okazję

Większość kobiet uwielbia biżuterię. Kolczyki, wisiorki, czy bransoletki świetnie się prezentują w stylizacjach dziennych i wieczornych. Odpowiednio dobrana biżuteria sprawia, że strój staje się bardziej elegancki, a niekiedy go ożywia. Mamy do wyboru klasyczną biżuterię wykonaną ze złota i srebra, ale też oryginalną, np. wykonaną z bursztynu.

Rodzaje biżuterii
Rolą biżuterii jest pokreślenie kobiecego piękna. Najczęściej wybieramy biżuterię złotą lub srebrną. Na co dzień dobrym wyborem jest biżuteria srebrna. Jest ona uzupełnieniem klasycznych ubrań, które zazwyczaj ubieramy do pracy. Możemy postawić na mały łańcuszek lub delikatne kolczyki. Kobiety często też noszą pierścionki, bransoletki, broszki i zegarki. Oczywiście każda biżuteria może podkreślić nasz styl, jak i nas przytłoczyć. W doborze dodatków warto kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej. Szczególnie do pracy nie wypada obwiesić się biżuterią „od stóp do głów”. Natomiast inne zasady dotyczą biżuterii ubieranej na wieczorne wyjścia. Tutaj dobrze sprawdzi się już odcień złota. Wieczorem chcemy błyszczeć, dlatego wybór złotej biżuterii będzie idealny na dyskotekę lub domówkę. Nie musi to być już biżuteria minimalistyczna, można sobie pozwolić założyć duże kolczyki lub kolię. Biżuterię możemy też dobrać do koloru włosów oraz karnacji. Blondynki dobrze wyglądają w srebrnej biżuterii, natomiast brunetki i panie rudowłose w złocie. Do szatynek pasuje zarówno biżuteria złota i srebrna.

Biżuteria z bursztynu
Nie każda kobieta lubi biżuterię złotą lub srebrną. Do wyboru mamy także jej inne rodzaje. Bardzo popularna jest biżuteria wykonana z bursztynu. Dodatkowo bursztyn można nosić w stylizacji dziennej i wieczornej. Od wielu lat wiadomo też, że bursztyn ma pozytywny wpływ na nasz organizm i zdrowie. Na stronie jubiler.pl możemy przeczytać o właściwościach bursztynu: „Bursztyn emituje ujemne jony, a więc jest naturalnym jonizatorem powietrza. Aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie stosunek jonów dodatnich do ujemnych powinien wynosić 5 do 4 (…)”. W wielu opowieściach bursztyn chroni nas przed tzw. złym okiem. Bursztyn w dawnych czasach był traktowany jako amulet, który przynosi szczęście. Obecnie bardzo popularne są wisiorki z bursztynem, kolczyki oraz korale. Natomiast biżuteria z bursztynu preferowana jest dla kobiet starczych i w średnim wieku. Biżuteria z bursztynu świetnie będzie wyglądać w stylizacjach stonowanych. Można ją założyć do czarnej sukienki lub białej koszuli. Dobrze będzie wyglądać także do jeasowych spodni i sukienek.