amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Lama solna – działanie pozytywne i szkodliwość

Lampa solna to idealny element dekoracyjny do naszych wnętrz. Jest elegancka, tworzy w mieszkaniu przytulny nastrój oraz ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Co warto wiedzieć o lampach solnych?

Lampa solna – co to jest?

Lampa solna powstała najprawdopodobniej na początku ubiegłego wieku w Wieliczce. Jest to fragment bryły solnej, który jest wyposażony w żarówkę oraz kabel elektryczny z włącznikiem. Stoi na drewnianej podstawie i bardzo często obudowana jest drewnianymi elementami.

Bryły solne mają niepowtarzalne kształty, które wyglądają niezwykle elegancko w mieszkaniach. Idealnie wpiszą się w styl skandynawski, rustykalny czy klasyczny. W mieszkaniu industrialnym przełamią surową i minimalistyczną stylistykę.

Właściwości lampy solnej

Lampa solna wykazuje właściwości lecznicze. Wiele osób podkreśla jej właściwości relaksacyjne, uspokajające. Równie wiele osób zauważa u siebie poprawę samopoczucia oraz umiejętność koncentracji.

Lampy solne wykorzystywane są do terapii kolorem. Jest to spowodowane szeroką gamą barw, jakie można uzyskać dzięki lampom. Ich różnorodna intensywność oraz odcień delikatnych, bladych lam po lampy, których kolor po zapaleniu zbliża się do intensywnej czerwieni powoduje, że lepiej się czujemy i wraca nam dobre samopoczucie.

Lampa solna wspomaga zasypianie i relaksuje przed zapadnięciem w zdrowy i głęboki sen. Z tego powodu warto zadbać, by lampa znalazła się na nocnym stoliku, szafce nocnej czy komodzie, która jest w pobliżu łóżka.

Warto lampę solną postawić również w pobliżu telewizora lub monitora komputera. Dzięki swoim właściwościom będzie neutralizowała pole elektromagnetyczne wytwarzane przez sprzęt elektroniczny.

Lampy solne wytwarzają jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie przyciągające bakterie, grzyby, wirusy i inne zanieczyszczenia. Jest ona bardzo pomocna dla alergików. Lampa solna neutralizuje alergeny, które mogą znajdować się w naszych sypialniach i pokojach dziennych.

Lampa solna szkodliwość nie jest poparta naukowymi dowodami. Niektórzy obawiają się zbytniego ozonowania powietrza. Warto jednak zastanowić się ile lamp solnych musielibyśmy ustawić w pokoju, by miała ona tak mocne działanie.

Chcąc zapewnić sobie działanie pozytywne lampy solnej w 10 m2 pokoju powinnyśmy mieć bryłę, która waży nie mniej niż 2 kg. Lampa solna szkodliwość może być odczuwalne, gdy mamy w pomieszczeniu powyżej 4 kg soli na 10 m2. Nie jest to mała ilość i jednocześnie nie mały koszt. Szkodliwą działalność soli można raczej odczuć często korzystając z groty solnej. Lampa solna nie stanowi zagrożenia.