amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Kwasy bursztynowy: co warto wiedzieć na jego temat?

O tym, że bursztyn posiada wyjątkowe właściwości lecznicze, wiadomo od dawna. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie spraw, że moc bursztynu jest w znacznej mierze zasługą znajdującego się w nim kwasu bursztynowego. Co warto wiedzieć na jego temat?

Czym jest kwas bursztynowy?

O leczniczej mocy jantaru decyduje przede wszystkim kwas bursztynowy. Ten związek organiczny posiada wyjątkową moc, a dzięki coraz szerszej wiedzy na ten temat, staje się cennym wsparciem w walce z licznymi przypadłościami oraz w naturalnej kosmetyce.

Kiedy możemy korzystać z mocy kwasu bursztynowego?

Niezwykłe właściwości kwasu bursztynowego sprawiają, iż z jego mocy możemy korzystać w walce z licznymi przypadłościami. Kwas ten wykazuje się dużą skutecznością w walce ze stanami zapalnymi oraz bakteriami, może ma też pomagać przy problemach związanych z trawieniem. Z mocy kwasu bursztynowego chętnie korzystają te osoby, które chcą zminimalizować ryzyko rozwoju choroby nowotworowej, oraz te, dla których priorytetem jest wspieranie tarczycy. Po kwas ten można sięgać również w chwili, gdy główną przyczyna problemów zdrowotnych są dolegliwości związane z układem krążenia oraz nieprawidłowości związane z pracą nerek lub wątroby.

Kosmetyczne właściwości kwasu bursztynowego

Z mocy kwasu bursztynowego chętnie korzystają osoby troszczące się o zdrowie, oraz te, dla których kwestią bardzo ważną jest utrzymanie pięknego wyglądu. Kwas ten często pojawia się w kremach i balsamach do ciała, które mają chronić skórę przed działaniem bakterii, dotleniać ją, a przede wszystkim zapewniać jej odpowiednie nawilżenie. Kosmetyki z dodatkiem kwasu bursztynowego są chętnie stosowane przy problemach z elastycznością skóry oraz w chwili, gdy głównym celem pielęgnacji jest zmniejszenie widoczności zmarszczek. Kosmetyki z dodatkiem takiego kwasu chronią też skórę przed wolnymi rodnikami, które mają negatywny wpływ nie tylko na ogólny stan zdrowia, ale i na wygląd.

Najlepsze źródła kwasu bursztynowego

Możliwości wykorzystania leczniczej mocy bursztynu jest sporo. Gdzie można go znaleźć? Wiadomo, że kwas ten pojawia się w takich warzywach, jak buraki, można go też znaleźć w wiśniach, jagodach oraz jabłkach. Kwas bursztynowy pojawia się też w occie jabłkowym oraz w kwaśnych produktach mlecznych. Najwięcej (aż 8%) tego kwasu znajduje się w bursztynie, zatem to preparaty z takim dodatkiem są dla wielu osób najlepszym źródłem tej substancji. Ich asortyment stale się poszerza, co jest skutkiem coraz szerszej wiedzy na temat bursztynu i jego leczniczych właściwości.