amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Jak ochłodzić kolor włosów? Skuteczne sposoby

Włosy farbowane to taki rodzaj włosów, który wymaga szczególnej pielęgnacji. Zwłaszcza włosy farbowane na blond mają tendencję do żółknięcia. Jak ochłodzić kolor włosów, by wciąż wyglądały one atrakcyjnie? Warto poznać metody, które stosować w pielęgnacji.

Fioletowe kosmetyki

Farbowanie włosów na blond powoduje, że stają się one przesuszone, łuska włosa się rozchyla, a przez to pigment wypłukuje się z nich szybciej. Włosy o pięknym popielatym odcieniu mogą nabierać z czasem żółtego koloru. Żeby zniwelować ten odcień, warto używać kosmetyków z fioletowym pigmentem.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór tego rodzaju kosmetyków. Można wybrać szampon, który będziemy stosować do mycia raz na jakiś czas. W ofercie są także odżywki i maski z fioletowymi pigmentami, które ochłodzą odcień włosów. Trzeba jednak pamiętać, by nie stosować ich codziennie. Tego rodzaju kosmetyki mają działanie wysuszające. Przy ich stosowaniu warto do pielęgnacji włączyć mocno odżywcze kosmetyki.

Płukanki i zioła

Jak ochłodzić kolor włosów w inny sposób? Dobrym sposobem są płukanki. Można zdecydować się np. na roztwór gencjany, który dzięki fioletowemu kolorowi ochłodzi kolor włosów. Wystarczy dodać kilka kropli gencjany do wody i wypłukać w niej włosy. Po kilku takich płukankach włosy powinny nabrać chłodnego odcienia. Gencjanę można również wymieszać z dowolną odżywką lub maską i taką mieszankę nałożyć na kilka lub kilkanaście minut na włosy. Taki sposób może zapobiec wysuszeniu farbowanych kosmyków.

W ochłodzeniu koloru włosów powinny pomóc też zioła. Blogerki zajmujące się pielęgnacją włosów wskazują na bławatek. Wystarczy zaparzyć kwiaty bławatka i tak przygotowanym roztworem płukać włosy. Inne zioła znane ze swojego działania ochładzającego to m.in. indyjska amla. Można ją nakładać w postaci mieszanek ziołowych, sięgnąć można też po olej z amli. Trzeba jednak pamiętać, że takie działanie ma efekt krótkotrwały i niezbyt spektakularny. Wymaga też systematyczności.

Odpowiednia pielęgnacja

Kosmetyki ochładzające włosy są bardzo ważne. Jednak nie mniej ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych. Po zabiegu koloryzacji trzeba dobrać odpowiednie kosmetyki. Ważne, by były to kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych. Specjaliści doradzają, by szampon, odżywka i maska pochodziły z jednej serii. Takie kosmetyki najlepiej się uzupełniają i mają działanie pielęgnacyjne.

Odpowiednia pielęgnacja pomaga domknąć łuskę włosa, obniżyć porowatość i na dłużej zatrzymać pigment we włosie. Wówczas kosmetyków z fioletowymi pigmentami można używać rzadziej.