amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Co jest potrzebne do hybrydy?

Zadbane dłonie to wizytówka współczesnych kobiet. Panie mają wiele możliwości na to, aby kompleksowo pielęgnować zarówno same paznokcie, jak i skórę na rękach. Mogą wybierać spośród bardzo wielu dobrych jakościowo kosmetyków, takich jak na przykład kremy oraz sera do rąk. Doskonałe rozwiązania, takie jak na przykład manicure hybrydowy, pozwalają im na to, by zawsze miały zadbane i ładnie pomalowane paznokcie, które nie odpryskują i nie łamią się.

Co jest potrzebne do hybrydy?
Manicure hybrydowy można robić również w zaciszu własnego domu. Nie zawsze trzeba wybierać się do gabinetu. Jak rozpocząć swoją przygodę z takim profesjonalnym malowaniem paznokci? Rzeczywiście na początek trzeba kupić kilka akcesoriów, bez których nie da się robić hybrydy. To między innymi dobrej jakości lampa emitująca promienie UV, która jest potrzebna do utwardzania lakieru. Chociaż można kupić już ją za około 50 zł, lepiej wydać odrobinę więcej i wybrać sprzęt lepszej jakości. Dzięki temu lampa posłuży po prostu trochę dłużej. Jeżeli chodzi o różnego rodzaju akcesoria do wykonywania hybrydy, to przyda się też komplet pilników i cążek, dzięki którym bardzo dobrze można przygotować płytkę. Inne zakupy to już preparaty kosmetyczne, o których trochę poniżej.

Kosmetyki potrzebne do zrobienia hybrydy

Manicure hybrydowy jest dużo bardziej trwały niż ten klasyczny, wykonywany zwykłym lakierem. Trzeba jednak zgromadzić dużo więcej kosmetyków, które nakłada się na płytkę w odpowiedniej kolejności. Potrzebny będzie między innymi odtłuszczacz do paznokci, baza pod lakier hybrydowy, lakier hybrydowy oraz utwardzacz do lakieru, czyli inaczej top coat. Warto wiedzieć o tym, że profesjonalne lakiery hybrydowe są dużo droższe niż te, który można kupić w drogerii. Zanim uda się zgromadzić się bogatą kolekcję lakierów w różnych kolorach, może minąć trochę czasu. Są one jednak bardzo wydajne i starczają tak naprawdę na wiele miesięcy, bo przecież hybrydę robi się raz na dwa lub trzy tygodnie. Jeżeli ktoś chce robić na swoich paznokciach ciekawe wzorki, zdobić je, musi dodatkowo zakupić profesjonalne pędzelki do malowania. Pozwalają one wyczarować nawet misterne zdobienia, które pięknie wyglądają na dłoniach. Warto pamiętać o tym, że manicure hybrydowy jest dużo trudniejszy do usunięcia, ponieważ jest bardzo trwały. Aby takie lakier zdjąć z paznokci, najlepiej kupić sobie kosmetyczną frezarkę, za pomocą której szybko usuniemy emalię. Inna opcja to usuwanie lakieru za pomocą zmywacza z acetonem, jest to jednak sposób odrobinę bardziej agresywny, który może doprowadzić do uszkodzenia płytki.