amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Peeling domowej roboty – jak zrobić i jakie ma działanie?

Peeling złuszcza martwy naskórek, dzięki temu skóra jest odżywiona, szybciej się regeneruje oraz jest bardziej podatna na działanie kremów, których używamy. Nie tylko peelingi z drogerii są świetnym sposobem, by zadbać o cerę. Jak z produktów, które mamy w domu zrobić zdrowy i skuteczny peeling domowej roboty?

Dlaczego warto korzystać z peelingu?

Nie zależnie od tego, jaką cerę mamy warto używać peelingu. Złuszczanie martwego naskórka powoduje, że następuje szybsza regeneracja skóry. Skóra staje się jędrna i sprężysta. Dzięki stymulacji włókien kolagenu i elastyny skóra starzeje się wolniej. Jest rozjaśniona i ma zdrowy wygląd.

Warto również pamiętać, że peeling wpływa na przyswajanie składników odżywczych, które znajdują się w kremach, maseczkach czy balsamach.

Stosując peeling należy go dostosować do potrzeb skóry. Mając cerę tłustą należy peeling stosować nawet 2 razy w tygodniu. Cera normalna również wymaga peelingu, ale stosujemy go rzadziej, 1- 2 razy w tygodniu. Mając cerę wrażliwą lub naczynkową nie można pozwolić sobie na tak częste złuszczanie naskórka. Peeling można stosować raz na dwa tygodnie, a nawet raz na miesiąc.

Jak zrobić domowy peeling?

Peeling domowej roboty z kawy jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych przez kobiety. Świetnie sprawdza się do skóry, która nie jest jędrna i ma problemy z cellulitem.

Pół filiżanki kawy zalewamy wrzątkiem i parzymy przez kilka minut. Wodę odlewamy. Fusy mieszamy z łyżeczką cynamonu oraz śmietaną (2 łyżki). Śmietanę można zastąpić jogurtem.

Peeling domowej roboty na bazie cukru odżywia i nawilża skórę. Mieszając 1,1/2 szklanki cukru trzcinowego z rozgniecionym owocem kiwi (obranym) oraz 2 łyżeczkami startej skórki z cytryny (limonki) uzyskamy papkę, którą nakładamy na twarz. Po kilku minutach łagodnie zmywamy letnią wodą.

Kolejny peeling domowej roboty, który możemy wykorzystać jest na bazie płatków owsianych. 3 łyżki płatków owsianych mielimy, a następnie zalewamy ciepła wodą. Należy zwrócić uwagę, by wszystkie płatki były zanurzone. Gdy płatki napęcznieją dodajemy 1 łyżkę miodu oraz 1 łyżeczkę soku z cytryny. Taką papkę nakładamy na twarz. Peeling owsiany nawilża, rozjaśnia cerę oraz odżywia. Jego największą zaletą jest usuwanie niewielkich przebarwień.

Peelingi domowej roboty możemy zrobić z tego, co znajduje się w każdej kuchni. Są łatwe do wykonania, a jednocześnie bardzo skuteczne. Warto pamiętać, że robiąc peeling samodzielnie wiemy, jakie są jego składniki. Unikamy składników niewiadomego pochodzenia, które nie zawsze są korzystne dla naszej skóry.