amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Jak być zadbaną kobietą

W obecnych czasach bardzo ważny jest wygląd. Przez nieznajomych jesteśmy oceniani na podstawie wyglądu, dlatego warto sprawiać dobre pierwsze wrażenie. Powinniśmy dbać zarówno o swój wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Wystarczy kilka podstawowych czynności, aby zawsze wyglądać ładnie i schludnie. Zatem od czego zacząć i jak zadbać o swój wygląd?

Podstawowa higiena ciała
Aby być zadbaną kobietą trzeba przede wszystkim nie zapominać o prawidłowej higienie ciała. Prysznic powinniśmy brać przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W ramach relaksu można postawić na wieczorną kąpiel z olejkami eterycznymi. Gorąca kąpiel pozwoli się nam odstresować po całym dniu i nad odpręży. Biorąc kąpiel lub prysznic nie należy zapominać o myciu włosów. Fryzura najlepiej wygląda na świeżych i umytych włosach. Jeżeli farbujemy włosy to powinniśmy to robić regularnie, by nie mieć widocznych odrostów. Podstawą higieny jest też regularne mycie zębów, najlepiej po każdym posiłku. Nawet najbardziej zadbana kobieta straci nieco swój urok jeżeli będzie mieć widoczną próchnicę. Dlatego co pół roku warto wybrać się do stomatologa w celu sprawdzenia swojego uzębienia. Również po kąpieli warto zadbać o swoje ciało i nasmarować je balsamem odpowiednim dla naszej skóry. Dłonie i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Nie musimy od razu robić hybryd, ani malować paznokci na czerwony kolor. Ważne, by paznokcie były czyste i równo przycięte. Warto także stosować krem do rąk, który zmiękcza skórę. Natomiast ubiór i makijaż powinien być dostosowany do danej okazji. Na co dzień preferowany jest subtelny i delikatny makijaż.

Dbanie o wygląd wewnętrzy
Równie ważna jest równowaga wewnętrzna. Przede wszystkim warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na cały organizm, poprawia kondycję i nastrój. Oczywiście rodzaj sportu powinien być dostosowany do naszego zdrowia. Jeżeli nie preferujemy ćwiczeń na siłowni to zamiast tego można pójść na dłuższy spacer albo wybrać przejażdżkę rowerową. Dobrym pomysłem jest także medytacja i joga. Medytacja pozwala się wyciszyć, a także zmniejsza niepokój i stres. Również oddychanie świeżym powietrzem dotlenia cały organizm. Dlatego warto jak najwięcej czasu spędzać na swoim podwórku lub nawet balkonie. I przede wszystkim aby dobrze czuć się we własnym ciele to należy siebie pokochać i zaakceptować. Nie warto skupiać się na swoich kompleksach i wadach. Jeżeli zaakceptujemy swój wygląd to i otoczenie będzie nas zupełnie inaczej odbierać.