amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Najlepsze sposoby na siniaki

Siniaki każdemu z nas towarzyszą od dzieciństwa. Wystarczy zaledwie niewielkie uderzeni w ciało, aby na skórze pojawił się fioletowy znak. I choć nie są one zupełnie szkodliwe dla zdrowia ani tym bardziej nie zagrażają życiu, to jednak są dość nieestetyczne. Z tego też powodu warto widzieć, jakie są najlepsze sposoby na to, aby się ich szybko i skutecznie pozbyć.

Jak powstają siniaki?

Żeby jednak najlepiej móc zrozumieć, w jaki sposób pozbyć się siniaków ze swojej skóry, najpierw warto się zastanowić nad tym, w jaki sposób one w ogóle się na niej pojawiają.
Jak już wcześniej było wspomniane, siniaki to najzupełniej normalne zjawisko. Dochodzi do niego w sytuacji, gdy na skórę oddziałuje pewna siła. Zbyt mocen je naciśnięcie lub też uderzenie w nią powoduje pęknięcie naczynek krwionośnych, z których zaczyna wylewać się do tkanek krew. I to właśnie ona jest powodem zmiany koloru skóry w tym miejscu. Na samym początku po powstaniu siniaki posiadają kolor fioletowo-różowy. Z czasem ich barwa bladnie, ponieważ dochodzi do naturalnego procesu wchłaniania się krwi. Całkowite zniknięcie siniaka trwa około 7-10 dni.

Najlepsze sposoby na siniaki

Choć znikanie siniaka jest dość szybkie i nie powinno trwać dłużej niż 10 dni, to jednak dla wielu osób czas ten jest zdecydowanie zbyt długi i nie mogą pozostać z nimi na ciele. Dla wielu osób ich obecność jest zupełnie bez znaczenia, lecz są i takie osoby, które nie mogą sobie pozwolić na żadne widoczne zmiany na ciele.
Jeśli chce się nie dopuścić do powstania sinika na ciele, od razu po uderzeniu w skórę należy czym prędzej przyłożyć do danego miejsca zimny kompres. Nie tylko zatrzyma on krwawienie, lecz również zmniejszy obrzęk, co spowoduje, że siniak albo nie wystąpi w ogóle, albo też będzie o wiele mniejszy.
Jeśli siniak jest świeży i minęło około 24 godziny od jego powstania, można pokusić się o próbę spowodowania jego szybkiego wchłonięcia. Do tego zadania potrzebny będzie gorący i wilgotny kompres. Skutecznie rozszerzy on naczynia krwionośne w danym miejscu, co powinno pomóc lepiej się wchłonąć siniakowi.
Jeśli siniak ma już kilka dni, warto do jego usunięcia zastosować okłady z kapusty. Roślina ta ma silne właściwości zmniejszające obrzęk na skórze, a także jest w stanie spowodować uszczelnienie się naczyń krwionośny. Jak zrobić taki okład z kapusty? Do tego celu należy jej liście sparzyć wrzątkiem, lekko rozbić tłuczkiem do mięsa, a następnie położnym na miejscu, gdzie obecny jest sinika. Po kilkunastu minutach stan skóry powinien ulec poprawie.