amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Koszule i spodnie
Moda

Koszule i spodnie – jakie zestawienia wybrać na formalne okazje?

Męskie, eleganckie koszule spodnie to temat rzeka. Wybierając się na formalne okazje, musimy zachować odpowiedni stopień elegancji i musimy być przygotowani na to, że osoby bardziej świadome w kwestii ubioru mogą wyłapać każdy nasz błąd. Jak więc się ubrać, by nie narazić się na złośliwe komentarze? Mamy przygotowane na dzisiaj kilka uniwersalnych zasad, których warto się trzymać. Zapraszamy do czytania!

Po pierwsze – jak bardzo formalna okazja nas czeka?

Białe koszule, ciemne spodnie, dopasowane marynarki – każdy z tych elementów, pomimo że uważany jest ogólnie za elegancki, może mieć różny stopień formalności. Dobrym przykładem jest tutaj tak zwana marynarka sportowa, która odróżnia się od tych garniturowych materiałem i liczbą różnych dodatków, takich jak przeszycia czy kolorowe guziki.

Na samym początku powinniśmy więc zastanowić się, jaka okazja nas czeka i dopasować do niej stopień elegancji. Najwyżej w tej hierarchii stoją fraki, które są powszechnie uważane za najbardziej formalny rodzaj męskiego ubioru. Oczywiście nie oznacza to, że musimy je wybrać, kiedy planujemy udać się na wesele – w tej sytuacji odpowiedni będzie smoking lub garnitur. Ważne jest tutaj, by wybrać marynarki, koszule spodnie z formalnych, lekko błyszczących materiałów.

Jak łączyć ze sobą kolory koszul i spodni?

Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest kolorystyka naszej odzieży. W świecie męskiej elegancji przeważnie mniej znaczy więcej, co tyczy się również kolorów. Za te najbardziej eleganckie uznaje się stonowane barwy – czerń, granat, czy biel.

Ważna w tym kontekście jest kwestia czarnych garniturów. Chociaż białe koszule i czarne spodnie zawsze są eleganckie, zgodnie z zasadami mody można włożyć garnitur w czerni tylko w określonej sytuacji – kiedy idziemy na pogrzeb lub wydarzenie, w którym mamy zamiar uczestniczyć będzie się odbywało przy sztucznym oświetleniu. W tym pierwszym przypadku powód jest dosyć prosty – czerń ma przedstawiać naszą żałobę i szacunek do osoby zmarłej. W drugim przypadku zasada ta wynika ze względów praktycznych – czarny garnitur nie będzie wyglądał korzystnie w pełnym słońcu.

Dodatki – w jaki sposób dobierać je w modzie męskiej?

Przy ostatniej wskazówce odejdziemy na moment od tematu koszul, spodni i garniturów i zastanowimy się nad doborem dodatków. Od razu należy zaznaczyć, że jeśli zależy nam na zachowaniu jak najbardziej formalnego wyglądu, najlepiej będzie zrezygnować ze wszystkich, poza zegarkami. Tak jak wspominaliśmy, im bardziej minimalistyczny będzie nasz strój, tym większy stopień elegancji będziemy prezentowali.

Nie oznacza to jednak, że każdy zegarek będzie tutaj dobrym pomysłem. Z całą pewnością warto odrzucić czasomierze z dużą tarczą i elementami ozdobnymi. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie niewielki zegarek o jak najprostszej tarczy. Jeśli będzie ona zamocowana na skórzanym pasku (co jest najbardziej polecaną opcją na formalne wyjścia) koniecznie dopasujmy jego kolor do innych skórzanych elementów naszego ubioru, takich jak buty, czy pasek od spodni.