amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

biustonosz na duży biust
Moda

Jak dobrać biustonosz na duży biust?

W przypadku dużego biustu wybór odpowiedniego biustonosza jest bardzo ważny. Biustonosz na duży biust powinien być przede wszystkim wygodny. Niezwykle istotne jest też odpowiednie podparcie piersi i podkreślenie atutów figury. Jaki stanik na duży biust będzie najlepszym wyborem?

Odpowiedni stanik na duży biust – lepsza stabilizacja i komfort noszenia

Stanik na duży biust powinien być idealnie dopasowany do sylwetki. Musi odpowiednio przytrzymywać i stabilizować piersi, które w tym przypadku są dość ciężkie i mogą utrudniać wykonywanie codziennych obowiązków i zniechęcać do aktywności sportowej. Tylko odpowiednio dobrany rozmiar biustonosza gwarantuje odciążenie kręgosłupa i prawidłowe podtrzymanie biustu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni stanik? Najważniejsze są:

  • solidny pas obwodu, który dobrze podtrzyma biust;

  • miseczki dopasowane do wielkości i kształtu piersi;

  • szerokie ramiączka, które nie wbijają się w ciało i zwiększają komfort noszenia;

  • szerokie zapięcie – przynajmniej na 3 haftki, które zapewnia lepszą stabilizację.

Źle dobrany biustonosz może powodować garbienie się i nienaturalną postawę ciała, wpływając przy tym negatywnie na zdrowie kręgosłupa.

Jakie miseczki będą odpowiednie na duży biust?

W przypadku dużego biustu miseczki powinny obejmować całe piersi i dawać poczucie stabilizacji. Można się zdecydować na biustonosze z fiszbinami albo bez fiszbin, ale zaprojektowane w taki sposób, by idealnie podtrzymywały piersi. Miseczki powinny być zabudowane, żeby odpowiednio wymodelować kształt piersi i rozłożyć ich ciężar. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku biustonosz półusztywniany i usztywniany oraz miękkie modele z odpowiednią konstrukcją fiszbin, które dobrze podtrzymują biust. Właścicielki dużych biustów powinny raczej unikać standardowych miękkich staników, które niewystarczająco podtrzymują piersi. Również zbyt mocno wypełniony biustonosz usztywniany nie jest wskazany, ponieważ może jeszcze bardziej podkreślić duży rozmiar piersi. Staniki z fiszbinami dobrze podtrzymują biust, a także odciążają kręgosłup i ramiona. Fiszbina musi być jednak doskonale dopasowana i odpowiednio wyprofilowana. Istotny jest tu również szeroki pas obwodu oraz szerokie ramiączka.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Bardzo istotny jest również materiał użyty do produkcji biustonoszy. Warto wybierać naturalne i oddychające tkaniny, które pozwalają na cyrkulację powietrza i przeciwdziałają gromadzeniu się wilgoci pod piersiami. Dzięki temu nawet latem można poczuć się swobodnie i komfortowo. W przypadku dużych piersi możesz również sięgać po biustonosze zmniejszające biust. Są to tak zwane minimizery, czyli staniki skonstruowane w taki sposób, żeby optycznie zmniejszyć objętość piersi. Minimizery stanowią doskonałą propozycję dla wszystkich aktywnych fizycznie właścicielek dużego biustu. Taki stanik ściąga piersi, a odpowiednio skonstruowane miseczki i elastyczny materiał odpowiednio je modelują.

Polskie biustonosze AVA – szeroka oferta polskich marek

Obecnie na rynku znajdziesz wiele modeli biustonoszy dla kobiet z dużym biustem. Firmy oferują zarówno proste, jak i ozdobne modele, np. z elegancką koronką i haftem w najróżniejszych kolorach. Na szczególną uwagę zasługują polscy producenci bielizny, tacy jak Ava, Kinga, czy Gaia, których bielizna plus size wyróżnia się niezwykle eleganckim i atrakcyjnym wyglądem. Biustonosze polskich marek są dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu każda kobieta znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Jaki stanik na duży biust?

W przypadku dużego biustu biustonosz powinien odpowiednio podtrzymywać piersi i stabilizować je w taki sposób, żeby były uruchomione nawet podczas intensywnego wysiłku. Warto więc wybierać modele z szerokimi i miękkimi ramiączkami, które nie wbijają się w ciało, oraz takie, które mają kilkustopniowe zapięcie na haftki, pozwalające na sprawne dopasowanie obwodu stanika. Możesz się zdecydować na usztywniany stanik na duży biust albo miękki model. Ważne, żeby stanowił odpowiednie wsparcie dla piersi i dobrze je formował. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku również konstrukcje bezszwowe. Biustonosze, niezależnie od wielkości, powinny być komfortowe i efektowne, żeby każda kobieta czuła się w nich swobodnie i atrakcyjnie.

 Artykuł sponsorowany