amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Malowanie oczu cieniami- kilka praktycznych wskazówek

Codzienny makijaż to dla wielu kobiet podstawowy element rozpoczęcia dnia. Ładny wygląd dodaje pewności siebie i wpływa na lepsze samopoczucie. Żeby makijaż prezentował się jeszcze lepiej, warto znać kilka prostych trików. Z doświadczenia wiadomo, że dużym problemem jest używanie, cieni. Co więc robić, aby ta czynność nie była dla nas trudna?

Kilka rad dla początkujących

Jeśli makijaż wykonywany każdego dnia, nie sprawia nam żadnego problemu to dosyć szybko, opanujemy także malowanie oczu cieniami. W momencie, gdy mamy już wybrane przez siebie cienie możemy przystąpić do ich nakładania na powiekę.

Najważniejsze jest nałożenie bazy pod cienie. Jeśli takiej nie posiadamy, może być to zwykły korektor. Chodzi o to by, zakrył on wszelkie niedoskonałości, które mogłyby wpłynąć na efekt. Dodatkowo cienie wtedy lepiej przylegają do skóry. Kolejny krok to użycie cieni w kolorze beżowym lub innym najbardziej podobnym do koloru naszej skóry.

Ostatnim etap to nałożenie wybranych kolorów. Istotne jest, aby nie nakładać ich wyłącznie na powiekę, ale i poza nią. Należy pamiętać, że zaczynamy od jasnego odcienia, który będzie powoli przechodził do ciemniejszego.

Jakie cienie na co dzień?

Jeśli sam podkład i tusz nam nie wystarcza, możemy oczywiście dodać do tego malowanie oczy cieniami. Trzeba jednak odpowiednio dopasować odcienie. Jeżeli chodzi o makijaż, który stosujemy na co dzień najlepiej, jeśli kolory będą jasne np. jasny brąz czy szary. Są to najbardziej popularne kolory.

Najważniejsza kwestia to nie przesadzić. Jeśli chodzimy do pracy zazwyczaj, musimy się ubrać odpowiednio do danego stanowiska, tak samo jest w przypadku makijażu. Powinien być on tak wykonany, żeby nie przyciągał do zbyt dużej uwagi.

Inaczej wygląda sytuacja, gdy wybieramy się na jakąś uroczystość lub imprezę. Wtedy mamy dużo więcej możliwości, co pozwala na użycie mocniejszych kolorów, podczas malowania powiek. Dobór odcieni, które będą pasowały do siebie kolorystycznie, potrafi zdziałać cuda.

Czym nakładać cienie?

Najbardziej odpowiednie i wygodne do nakładania makijażu to pędzle. Chociaż zazwyczaj do palet z cieniami dołączone są tzw. pacynki to pomimo tego najlepiej, jest zakupić do tej czynności osobne pędzelki. Wpłynie to na lepsze utrzymanie czystości, lecz także na sam wygląd umalowanych powiek.

To ile pędzelków zakupimy, zależy od naszych preferencji. Najlepiej jest zakupić jeden płaski, którym będziemy nakładali cienie oraz jeden okrągły. Ten ostatni potrzebny jest do rozcierania kolorów, jest to bowiem bardzo ważna rzecz, której nie warto pomijać.