amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Gdzie kupić maseczki oraz jak je stosować?

Noszenie maseczek na świeżym powietrzu ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. W sklepach znajdziemy szeroki wybór maseczek, od jednorazowych po te wielokrotnego użytku. W przypadku maseczek wielorazowego użytku mamy do wyboru wiele wzorów i kolorów, dlatego bez problemu wybierzemy te, które nam się podobają.

Gdzie kupić maseczki?

Maseczki możemy kupić praktycznie w każdym sklepie, aptece a także przez internet. Najczęściej spotykane są te jednorazowe, inaczej zwane maseczkami chirurgicznymi. Są one stosunkowo tanie i mają uniwersalny rozmiar. Z reguły ich kolor jest niebieski lub zielony. W sklepach znajdziemy także białe maseczki jednorazowe. W przypadku maseczek chirurgicznych najkorzystniej cenowo wychodzą większe zestawy, np. takie po 50 czy 100 sztuk. Z kolei te wielorazowego użytku są wykonane z bawełny. Z reguły są sprzedawane pojedynczo, chociaż w sklepach znaleźć można zestawy kilku maseczek wielorazowego użytku. Mogą być w wielu kolorach i rozmiarach. Z reguły są one kilkuwarstwowe, a niektóre zawierają jony srebra dla lepszej ochrony przed wirusami. W internecie znajdziemy wiele ofert sprzedażowych na różnego rodzaju maseczki. Na portalach ogłoszeniowych możemy znaleźć wiele osób, które szyją maseczki na zamówienie. Dzięki temu możemy wybrać odpowiedni rozmiar, ilość warstw i kolor.

Jak używać maseczki?

Prawidłowe używanie maseczek może zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Jednak wiele osób robi to błędnie. Najważniejszą rzeczą jest to, że maseczkę nakładamy na usta i nos za pomocą sznurków. Następnie dopasowujemy ją do twarzy tak, żeby dokładnie przylegała. Maseczki jednorazowe powinniśmy zmieniać po każdym użytku, a zwłaszcza kiedy są wilgotne, gdyż to sprzyja rozwojowi bakterii. Maseczki bawełniane po użyciu powinniśmy wyprać w ciepłej wodzie z mydłem i odstawić do wyschnięcia. W czasie noszenia maseczki nie powinniśmy jej dotykać rękami, gdyż później możemy przenieść zarazki na powierzchnie, które dotkniemy. Po zdjęciu i wyrzuceniu maseczki powinniśmy umyć ręce.

Alternatywą dla maseczek są przyłbice, które znajdziemy w sklepach w dwóch rozmiarach. Duże przyłbice zasłaniają całą twarz. Z kolei te mniejsze zasłaniają jedynie usta i nos. Przyłbice są częściej wybierane przez osoby, które noszą okulary, gdyż zmniejsza to ich parowanie. W tym przypadku można także wybrać maseczki bawełniane, które są dobrze wyprofilowane, co wyeliminuje problem parowania okularów. Przyłbice powinniśmy myć po każdym użytkowaniu ciepłą wodą z mydłem.