amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Lecznicze właściwości bursztynu: co warto wiedzieć?

Skamieniała żywica drzew iglastych, rosnących na Ziemi 50 milionów lat temu, już w czasach starożytnych wzbudzała zachwyt. Bursztyn, zwany często bałtyckim złotem, do dziś fascynuje, podobnie jak wykonane z niego ozdoby. Warto jednak pamiętać, iż bursztyn może się też świetnie sprawdzić jako lek na wiele przypadłości. Co warto wiedzieć na ten temat?

Co warto wiedzieć o leczniczych właściwościach bursztynu?

Od wieków sproszkowany bursztyn jest cenionym wsparciem dla tych, którzy cierpią z powodu bezsenności. Wiadomo też, że bakteriobójcze właściwości bursztynu czynią z niego jeden ze skuteczniejszych leków na uciążliwe rany. To jeszcze nie wszystkie właściwości, dzięki którym bałtycki jantar zyskał tak wielkie uznanie i miano „kamienia życia”.
Leczniczą moc bursztynu z pewnością docenią te osoby, które mają problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem, oraz te, którym dokuczają dolegliwości związane z reumatyzmem. Bałtyckie złoto, znane jako dobre źródło jodu, może się jednocześnie stać cennym wsparciem dla tych osób, które chcą chronić swą tarczycę.

Jak korzystać z leczniczej mocy bursztynu?

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na korzystanie z leczniczych właściwości bursztynu jest sporządzanie z niego nalewki. Świetnie sprawdza się ona przy grypie oraz przeziębieniu, jednak z jej mocy można też korzystać przy problemach związanych z funkcjonowaniem dróg moczowych oraz przy chorobie wrzodowej. Nalewka taka sprawdzi się też jako dodatek do masażu, zalecanego w przypadku zapalenia płuc lub oskrzeli. Wielkim powodzeniem cieszy się też olej pozyskiwany z bursztynu, który swą sławę zawdzięcza przede wszystkim skuteczności w walce z wolnymi rodnikami.

W walce o zdrową i piękną skórę

Bursztyn może nas zaskoczyć nie tylko leczniczymi, ale i kosmetycznymi właściwościami. Puder z bałtyckiego złota może pomagać w pielęgnacji skóry całego ciała. Co można osiągnąć w ten sposób? Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem bursztynu skutecznie usuwają zmęczenie i sprawiają, że skóra staje się bardziej elastyczna. Z mocy takiego pudru można korzystać też przy takich problemach, jak swędzenie skóry lub jej uciążliwe pieczenie.
Bursztyn często pojawia się też w popularnych kosmetykach, przeznaczonych do codziennej pielęgnacji ciała. Dzięki nim można skutecznie dotlenić skórę i poprawić jej ukrwienie, co znacznie poprawia jej wygląd oraz formę.

Bałtyckie złoto to nie tylko ozdoba. To bardzo dobre wsparcie dla tych, którzy chcą w naturalny sposób wspierać naturalne piękno oraz dbać o swe zdrowie.