amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Bursztyn: jak wykorzystać bałtyckie złoto w walce o zdrowie?

Zwany jantarem lub bałtyckim złotem, świetnie sprawdza się jako biżuteria oraz materiał, z którego mogą powstawać cenne dzieła sztuki. Bursztyn może się jednocześnie sprawdzić jako naturalny lek na wiele przypadłości, a umiejętnie wykorzystany, pomoże nam w utrzymaniu zdrowia i dobrej formy.

W jaki sposób bursztyn może wpływać na nasze zdrowie?

Jantar od samego początku traktowany był jako kamień o wyjątkowej mocy. Jedni wierzyli, że chroni on przed złymi siłami, inni – że daje on człowiekowi siłę. Już w czasach starożytnych korzystano z jego prozdrowotnych właściwości, sięgając po ten kamień m.in. przy problemach z zasypianiem, uciążliwymi ranami czy trawieniem. Do dziś w walce o zdrowe z powodzeniem wykorzystywany jest bursztyn leczniczy kamień może wspierać nas w walce z wieloma chorobami, zatem jego popularność nie powinna dziwić. Bursztyn może odgrywać istotną rolę w profilaktyce nowotworów, może mieć rewelacyjny wypływ na układ krążenia. Z jego mocy warto korzystać w celu wzmocnienia nerek i wątroby, których dobra praca ma istotny wpływ na ogólny stan zdrowia każdego z nas. Bursztyn jest jednocześnie świetnym jonizatorem, dzięki czemu otaczanie się dekoracjami z bursztynu może nam dodawać sporo energii i poprawiać samopoczucie.

Lecznicze preparaty z bursztynem

Na polskim rynku nie brak preparatów z bursztynem, z mocy których możemy korzystać w walce o utrzymanie zdrowia i pięknego wyglądu. Mydła, kremy i balsamy z dodatkiem kwasu bursztynowego to podstawa dla wielu osób, które chcą się cieszyć elastyczną, młodą i wolą od bakterii skórą. A co z preparatami leczniczymi?

Jednym z ważniejszych leków z dodatkiem bursztynu jest maść bursztynowa, z której można korzystać przy takich dolegliwościach, jak bóle mięśni czy reumatyzm. Maść taka świetnie rozgrzewa, a przy okazji poprawia ukrwienie skóry.

Popularnym produktem jest też nalewka bursztynowa. Regularne picie takiej nalewki pomaga utrzymać układ odpornościowy w dobrym stanie. Produkt ten dobrze radzi sobie również przy problemach z przeziębieniem oraz grypą, przynosi też ulgę tym osobom, które cierpią z powodu stanów zapalnych dróg moczowych oraz nerek. Nalewkę taką można stosować również zewnętrznie, dzięki czemu można skutecznie zwalczać ból towarzyszący chorobie reumatycznej.

Lecznicze właściwości bursztynu mogą zaskoczyć wielu z nas. Kto zdobędzie wiedzę na temat mocy bałtyckiego złota i nauczy się z jego wsparcia korzystać, ten będzie mógł zadbać o swe zdrowie i skuteczniej chronić się przed wieloma groźnymi przypadłościami.