amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Sprawdzone preparaty do układania włosów

Układanie włosów może stać się prawdziwą przyjemnością, o ile wyposażymy się w odpowiednie akcesoria oraz kosmetyki. Bez tego stworzenie misternej fryzury może być po prostu problemem. Jakie preparaty do układania włosów sprawdzą się w łazience każdej kobiety? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Dobre preparaty do stylizowania włosów

obecnie w sklepach znajdziemy naprawdę bardzo szeroki wybór różnych kosmetyków do stylizowania włosów. Mogą to być na przykład pianki, żele, lakiery, pomady, lotiony oraz woda morska. To tylko część propozycji. Czym kierować się podczas zakupów? Bez wątpienia lepiej wybierać kosmetyki, które są z co najmniej średniej półki cenowej. Dlaczego? Chociaż każdy preparat usztywnić włosy, to sposób, w który będzie się on prezentował na fryzurze, jest już naprawdę zależny od ceny kosmetyków. Oznacza to, że jeżeli wybierzemy to, co najtańsze, fryzura może nie wyglądać zbyt dobrze. Być może nie ruszy jej nawet najsilniejszy wiatr, ale włosy będą sklejone, stracą błysk i będą wyglądały sztucznie. W utrwalaniu fryzury bardzo ważne jest to, aby włosy prezentowały się naturalnie. Tylko to wygląda dobrze.

Najbardziej popularny preparaty do układania włosów

Wybór kosmetyków zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Poza tym trochę innych preparatów używa się do włosów krótkich, a innych do włosów długich. Jeżeli chcemy na przykład postawić je w efektowny sposób, najlepiej sprawdzi się coś odbijającego włosy u nasady, a następnie usztywniającego. To może być na przykład żel. Jeśli pragnie się utrwalić loki, lepszym wyborem będzie pianka, która sprawi, że fale będą miękkie i przyjemne w dotyku. Kosmetyk uniwersalny, który tak naprawdę może sprawdzić się w każdej sytuacji, to lakier do włosów. Współczesna lakiery są na tyle delikatne, że świetnie utrwalają fryzurę, jednak nie obciążają włosów i nie sklejają ich. Jednym słowem prawie nie widać go po zaaplikowaniu.

Włosy czesane wiatrem

Najbardziej pożądany efekt to taki, gdy praktycznie nie widać, że włosy były stylizowane.to efekt tak zwany włosów czesany wiatrem. Jak można go uzyskać? Świetnie sprawdzi się do tego celu na przykład kosmetyczek, jakim jest woda morska w sprayu. Będzie on doskonały między innymi dla kobiet, które mają troszkę dłuższe włosy podatne nakręcanie. Uzyska się tak zwany efekt włosów dziewczyny surfera, a zatem bardzo naturalny i delikatny skręt, włosy odbite od nasady. Taka fryzura jest szalenie seksowna i kobieca, a przy tym wszystkim bardzo naturalna. Warto wprowadzić tę nowość kosmetyczną do swojej pielęgnacji.