amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Czyste powietrze w domu i w biurze
Zdrowie

Czyste powietrze w domu i w biurze – jak o nie zadbać?

Dom i biuro, lub inna przestrzeń pracy, to miejsca, w których zazwyczaj spędzamy największą część naszego dnia. To jeden z ważniejszych powodów, dla których powinniśmy zadbać o czyste powietrze w tych wnętrzach. Jeśli będzie się ono odznaczało wysoką jakością, także i my będziemy lepiej się czuli – lepiej pracowali i koncentrowali się w biurze, ale i lepiej odpoczywali oraz regenerowali się w domu. Urządzenia do dezynfekcji, oczyszczacze powietrza, różnorodne rośliny – czyli kilka sposobów na czyste powietrze we wnętrzach. Poznaj je!

Pokonać szarość, czyli walka ze smogiem

Filtry czy oczyszczacze powietrza są istotną artylerią w walce ze smogiem. Nawet zimą czy jesienią ciężko jest się obejść całkowicie bez wietrzenia pomieszczeń. Mając nadzieję na świeże powietrze, wpuszczamy do wnętrza sporą dawkę niezwykle toksycznych dla nas substancji, które z biegiem czasu mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. W bardzo zanieczyszczonych miejscach zdarza się, że nawet zamknięte okna nie są w stanie uchronić nas przed tą niezdrową mieszanką. Aby sobie z nią poradzić, warto zakupić profesjonalne urządzenia do nie tylko do oczyszczania powietrza, ale również do dezynfekcji powietrza. Sprawdź je na https://tomed.waw.pl/produkty!

Zielono mi – naturalny wpływ roślin

Rośliny mają wiele zalet, o czym zdecydowanie świadczy ich rosnąca w ostatnich latach popularność. Przede wszystkim przepięknie się prezentują, ożywiają wnętrze – od salonu i sypialni, po salę konferencyjną czy poczekalnię w biurze. Dziś jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na zupełnie inny aspekt roślin, a mianowicie na ich niezwykle przydatne właściwości oczyszczające powietrze. Usuwają z niego toksyny, np. tak mocno szkodliwy formaldehyd. Do najpopularniejszych roślin, które pozytywnie wpływają na jakość powietrza należą: skrzydłokwiat, paproć, dracena, epipremnum złociste oraz pasująca do wielu wnętrz sansewieria, nazywana także wężownicą.

Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli stop wirusom

O ile w domu przebywamy z osobami, które widujemy na co dzień, w pracy już nie mamy tego komfortu i często musimy spotykać się z wieloma nowymi osobami. Dlatego aby zadbać jeszcze mocniej o czyste i wolne od bakterii powietrze podczas pandemii koronawirusa, w miejscu pracy powinny znaleźć się dekontaminatory powietrza. Sprawią, że będzie ono czyste i bezpieczne dla pracowników, a także klientów odwiedzających biuro. Chociaż jeszcze kilka lat temu te urządzenia były stosowane tylko w szczególnych miejscach, np. w salach operacyjnych, dziś są coraz częściej spotykane. Jest to dodatkowy element w walce z zagrożeniem, który poza jakością powietrza, może wpłynąć także na samopoczucie pracowników i sprawić, że poczują się oni bezpieczniej.