amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Jak powiększyć oczy za pomocą makijażu?

Makijaż podkreślający oczy dodaje kobiecie seksapilu i sprawia, że twarz wydaje się bardziej wyrazista, a rysy ostrzejsze. Warto poznać kilka trików i tajników tego, jak optycznie powiększyć oczy za pomocą make-upu. Odpowiednio narysowana kreska, zastosowane cienie do powiek, mogą zdziałać cuda. W ten sposób uda się powiększyć nawet małe oczy, optycznie podnieść powieki i sprawić, że twarz będzie się prezentowała o niebo lepiej.

Które kosmetyki optycznie powiększają oczy?

Wiele kobiet zadaję sobie pytanie, jak powiększyć oczy za pomocą makijażu. Pierwszy krok to zgromadzenie odpowiednich kosmetyków oraz akcesoriów. Przyda się między innymi dobry tusz do rzęs, czasem również zalotka. Komplet cieni w ulubionych jasnych kolorach, najlepiej delikatnie opalizujących. Poza tym eyeliner lub kredka do oczu, w tym biała, którą podkreśla się dolną linię rzęs. Kolejne ważne kosmetyki to te do makijażu brwi. Trzeba pamiętać o tym, że ich podkreślenie to bardzo ważny etap makijażu. Można zdecydować się na cienie do brwi, pomadę lub kredkę. Inna opcja to możliwość zrobienia makijażu permanentnego. Następnie trzeba po prostu trenować malowanie się. Warto nauczyć się na przykład malować kreskę jaskółkę, która pięknie otwiera oko i unosi powiekę ku górze. Ten prosty makijaż sprawia, że tak naprawdę każda kobieta na co dzień może prezentować się dużo bardziej efektownie. Bardziej skomplikowany makijaż to smokey eye. Wtedy stosuje się kilka różnych odcieni cieni do powiek, które precyzyjnie nakłada się na powieki i blenduje, aby uzyskać dosyć mocny i perfekcyjny makijaż.

Proste triki powiększające optycznie oczy

Nie każda kobieta ma czas lub ochotę na wykonywanie profesjonalnego i złożonego makijażu. Czasami lepiej sprawdzą się zatem proste triki do zastosowania od razu, które również wywołają odpowiedni efekt. Aby oczy wyglądały na większe, warto stosować między innymi białą kredką do powiek, którą opryskuje się dolną powiekę, delikatnie nakładając kreskę wzdłuż linii rzęs. To naprawdę fantastycznie otwiera oko. Na górną powiekę można wtedy nałożyć tylko jasny rozświetlający cień, aplikując go po prostu palcem. Potem trzeba mocno wytuszować rzęsy. Warto wybierać kosmetyk pogrubiający i zagęszczający, w kolorze czarnym. Jeżeli rzęsy są raczej proste i krótkie, świetnie sprawdzi się zalotka. To właśnie ona wywija rzęsy, otwierając w ten sposób oko. Ładnie podkreślone brwi również optycznie powiększają oczy i sprawiają, że spojrzenie jest bardziej wyraziste. Kropką nad i może być nałożenie odrobiny rozświetlacza poniżej brwiami.