amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Przyczyny podwyższonego cukru- gdzie i szukać i jak z nimi walczyć?

Podwyższony poziom glukozy we krwi może być pierwszym utajonym symptomem rozwijającej się cukrzycy. Toteż nie wolno go lekceważyć i należy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by go obniżyć.

Co wpływa na to, iż poziom cukru we krwi rośnie?

Po pierwsze na rozwój hiperglikemii wpływa zbyt duża ilość spożywanych węglowodanów i cukrów prostych. Ich głównym źródłem są przede wszystkim słodycze i gazowane napoje. Podwyższa poziom cukru we krwi także dieta bogata w tłuszcze, a jednocześnie uboga w warzywa i owoce.

Na wahania poziomu cukru we krwi wpływa nietolerancja na glukozę i zbyt powolne spalanie przez organizm spożywanych cukrów. Na nieprawidłowy poziom glukozy we krwi wpływa także silny stres, który zaburza pracę najważniejszych organów takich jak serce, wątroba czy nerki.

Przyczyny podwyższonego cukru we krwi

Po pierwsze zbyt obfite i kaloryczne posiłki, których organizm nie umie przetworzyć i zamienić je na pokłady energii. Po drugie wadliwa praca trzustki, która nie umie wyprodukować odpowiedniej ilości insuliny, która jest naszym paliwem napędowym do działania. Czasem zdarza się sytuacja odwrotna, iż trzustka produkuje dobre ilości insuliny, ale ludzkie ciała nie potrafi czerpać z tych powstałych zasobów.

Przyczyną wahania poziomu cukru we krwi mogą być zaburzenia funkcjonowania w obrębie tarczycy czy nerek. Poziom cukru może gwałtownie wzrosnąć w wyniku przebytej infekcji. Zdarza się także sytuacja, w której cukrzyca jest leczona niewłaściwymi metodami i dlatego dochodzi do częstych wahań poziomu cukru we krwi u chorego.

Jaki powinien być prawidłowy poziom glukozy we krwi?

W sytuacji, gdy mierzymy go na czczo, powinien on wynosić od 60 do 99 mg. Gdy przekracza on 100 lub więcej istnieje realne zagrożenie cukrzycą. Jeżeli chodzi o poziom cukru po jedzeniu, musi on być w granicach od 99 do 140 mg. Jeżeli okazuje się, że jest znacznie podwyższony- to jest wielce prawdopodobne, że cukrzyca pokarmowa typu drugiego nas dopadła. Poziom poziomu cukru można kontrolować przy pomocy glukometru i specjalistycznych lekarstw.

Czy można obniżyć zbyt wysoki cukier w sposób naturalny?

Naturalnie. Pierwszym narzędziem jest zbilansowana i lekkostrawna dieta. Warto wystrzegać się słodyczy i pić spore ilości płynów. Po drugie nie zaszkodzi pić ziół i herbatek obniżający poziom glukozy we krwi. Zioła na pewno nie obciążą dodatkowo naszej wątroby i trzustki. Po trzecie ważna jest stała aktywność fizyczna, bo ruch sprzyja spalaniu cukru i utracie zbędnych kilogramów, które przeszkadzają w utrzymaniu zdrowego ciała.