amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Dermapen
Uroda

Dermapen – czy warto zdecydować się na zabieg mikronakłuwania skóry?

Dermapen to bardzo niepozorne urządzenie. Wyglądem przypomina duży długopis i trudno się domyśleć, że może zdziałać cuda. A może! Dermapen niczym magiczne pióro usuwa z powierzchni skóry wszystkie brzydkie mankamenty – ślady po trądziku, przebarwienia, blizny, drobne zmarszczki. Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg dermapen warto wykonać, poznaj opinię eksperta dr n. med. Marii Noszczyk z warszawskiej Kliniki Melitus.

Dermapen, czyli magiczne pióro

Co to jest dermapen? To urządzenie dermatologiczne bazujące na metodzie mikronakłuwania, czyli mezoterapii igłowej. Mezoterapia jest jedną z najbardziej cenionych technik pojędrniania skóry, stosowaną w różnych zabiegach odmładzających i pielęgnacyjnych. 

Dermapen to specjalny “długopis” zakończony głowicą z wymiennymi mikroigiełkami, które przenikają na precyzyjnie ustaloną głębokość skóry od 0,5 mm do nawet 2,5 mm. To sprawia, że dociera się dokładnie tam, gdzie ingerencja jest najbardziej potrzebna. 

Zasada działania dermapenu polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry. Uruchomiona głowica wprawia cienkie mikroigiełki w ruch, a te, przekłuwając naskórek, wpuszczają w głąb skóry preparaty. To kompozycje odpowiednio dobranych składników aktywnych o właściwościach nawilżających, napinających i odżywiających. Takie podwójne działanie ma bardzo duże znaczenie terapeutyczne. Dermapen powoduje kontrolowane mikrourazy, które przyczyniają się do aktywacji płytek krwi i pobudzenia naturalnego procesu rewitalizacji. Rozpoczyna się fizjologiczna autoodnowa wymuszająca produkcję nowych składników macierzy komórkowej (kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego i in.), poprawiająca jakość połączeń międzykomórkowych, usprawniająca mikrokrążenie – tłumaczy dermatolog dr n. med. Maria Noszczyk.

Przesuwając głowicę dermapenu, usuwa się z powierzchni skóry większość defektów. Dermapen działa jak magiczne pióro, którym można zmazać dosłownie wszystko – nierównomierny koloryt, ślady potrądzikowe, oznaki starzenia się skóry. I chociaż to tylko metafora, jest bardzo trafna, bo efekty po dermapenie pojawiają się bardzo szybko. 

Dermapen – wskazania

 • Oznaki starzenia się skóry (drobne zmarszczki, utrata napięcia)
 • Blizny potrądzikowe, pooparzeniowe i pooperacyjne
 • Rozstępy
 • Przebarwienia
 • Wypadanie włosów

Mikronakłuwanie, czyli naturalna regeneracja

Mimo tego, że dermapen polega na mikronakłuwaniu skóry, jego działanie jest bardzo delikatne. Igiełki urządzenia mają zaledwie 0,02 mm. Dlatego powstające podczas zabiegu uszkodzenia są dosłownie mikroskopijne i goją się bardzo szybko. To z kolei sprawia, że zachodzący głęboko pod skórą proces rewitalizacji przebiega w optymalnych dla siebie warunkach, bez ryzyka przedostania się jakichkolwiek zanieczyszczeń lub drobnoustrojów. Powierzchnia skóry błyskawicznie się zasklepia, a wszystkie naturalne mechanizmy regeneracyjne zaczynają działać na pełnych obrotach. 

Pacjenci Kliniki Melitus mogą skorzystać z mocy unowocześnionego dermapenu. To 16-kartridżowy Dermapen 4, dzięki któremu mikronakłuwanie staje się jeszcze bardziej precyzyjne i skuteczne. Dermapen 4 generuje prawie o 50% więcej iniekcji w porównaniu do wcześniejszych urządzeń tego typu. W ciągu jednej sekundy wykonuje się 1920 nakłuć. A im więcej kanalików, tym szybszy czas gojenia i silniejsza regeneracja skóry. 

Dermapen, efekty po jednym zabiegu 

Po zabiegu dermapenem nie trzeba ukrywać się w domu. Po mikronakłuwaniu skóra wygląda, jak po dniu spędzonym na plaży. Zaczerwienienie i uczucie napięcia to najczęstsze ślady po dermapenie. Jednak nie są to zmiany zbyt kłopotliwe, łatwo dają się przypudrować i w krótkim czasie znikają. Moi pacjenci – bo są wśród nich także panowie – którzy wykonali zabieg dermapen w Warszawie, w Klinice Melitus są bardzo zadowoleni z rezultatów. Przeważnie dziwili się, że kondycja skóry poprawiła się tak wyraźnie. Dermapen ma bardzo dobre opinie wśród pacjentów i jest metodą cenioną przez specjalistów – mówi dr Maria Noszczyk. 

Pierwsze efekty dermapenu, takie jak rozjaśnienie i odświeżenie skóry, są widoczne w kilka dni po zabiegu. Poprawa kondycji skóry następuje sukcesywnie z dnia na dzień, a pełny efekt uwidacznia się po upływie kilku tygodni. Chociaż dużą poprawę przynosi już jeden zabieg, najlepszy rezultat zapewnia seria mikronakłuwań. Ich ilość zależy od cech indywidualnych każdego pacjenta. Dlatego przed zabiegiem potrzebna jest konsultacja, tym bardziej, że zastosowanie dermapenu jest bardzo wszechstronne.

Dermapen – efekty

 • Spłycenie zmarszczek
 • Pojędrnienie skóry
 • Wyrównanie kolorytu
 • Zwężenie porów
 • Likwidacja blizn i rozstępów
 • Rozjaśnienie przebarwień
 • Rewitalizacja skóry
 • Wspomaganie terapii wypadania włosów

Dermapen, czy warto?

Cena dermapenu w porównaniu do innych zabiegów pielęgnacyjnych prezentuje się atrakcyjnie. Niewiele inwestując, zyskuje się całkiem sporo. Można uporać się z mankamentami urody, uzdrowić skórę, poprawić jej wygląd, a jednocześnie zadziałać na nią przeciwstarzeniowo. Dermapen sprawia, że skóra na zewnątrz staje się wygładzona i nawilżona, a od środka odbudowana i wzmocniona. Efekty dermapenu są długotrwałe. Utrzymują się przez wiele miesięcy, co osiąga się bez większych wyrzeczeń. Wystarczy przyjść na zabieg, który trwa około 30-60 minut.

Najlepszym dowodem na to, że technika mikronakłuwania potrafi zdziałać cuda, jest jej wielka popularność. Dziś można kupić urządzenia, które pozwalają wykonać zabieg dermapen w domu. I chociaż taka domowa terapia w żadnym razie nie może równać się z profesjonalną, sam fakt jej istnienia pokazuje, jak dużym zainteresowaniem cieszy się dermapen. Czy warto zdecydować się na zabieg? Oczywiście, że warto! Zwłaszcza, gdy ma być wykonany urządzeniem Dermapen 4!

Dermapen – korzyści

 • Małoinwazyjny zabieg
 • Szybkie i narastające efekty
 • Dotarcie do trudno dostępnych obszarów, jak okolice oczu i ust
 • Duża precyzja
 • Dwustopniowe działanie
 • Wysoki komfort zabiegu
 • Świetne rezultaty


Dr n. med. Maria Noszczyk – dermatolog estetyczna z ponad 20-letnim doświadczeniem. Członek Towarzystwa Medycyny Przeciwstarzeniowej i Anti-Aging, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology. Autorka licznych artykułów prasowych i książek popularyzujących wiedzę na temat medycyny estetycznej, m.in. “Ceny urody” i “Medycyny piękności”. Dr Maria Noszczyk związana jest od 2001 roku z warszawską Kliniką Melitus, gdzie przeprowadza konsultacje i zabiegi, w tym także urządzeniem Dermapen 4. Więcej informacji na stronie: https://klinikamelitus.pl/promocja-na-zabiegi-dermapen/