amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Jaka szminka do rudych włosów, czyli kilka porad kosmetycznych dla kobiet

Szminka to prawdziwa przyjaciółka kobiety. Wystarczy użyć jej odrobinę, aby podkreślić linię swoich ust, dodać sobie pewności siebie i poczuć się lepiej. Warto mieć przy sobie ulubioną pomadkę, zarówno taką, która pielęgnuje usta i chroni przed mrozem czy wiatrem, jak i kolorową, służącą do makijażu. Obecnie w sklepach kosmetycznych można znaleźć praktycznie każdy kolor pomadki. W sprzedaży są nawet granatowe czy czarne, chociaż one służą bardziej do makijażu na specjalne okazje, do charakteryzacji do teatru.

Różne rodzaje pomadek do ust

W jaki sposób prawidłowo dobrać odcień szminki? Wbrew pozorom nie jest to taka trudna sztuka, natomiast najważniejsza jest tutaj po prostu wprawa. To, co należy wziąć pod uwagę, to między innymi kolor włosów, koloru oczu oraz odcień skóry. Poza tym również wielkość ust. W sklepach znajdują się szminki o różnym wykończeniu. Można kupić zatem pomadkę matową, satynową, półsatynową. Każda daje inny efekt, a także pomniejsza lub powiększa optycznie usta. Przykładowo szminki matowe lepiej prezentują się w przypadku kobiet, które mają raczej pełne i bardzo zadbane wargi. Taka pomadka bardzo podkreśla wszelkie niedoskonałości, suche skórki, popękane kąciki. W przypadku większości kobiet najlepiej sprawdza się szminka o wykończeniu satynowym. Nie jest ona zatem bardzo błyszcząca, natomiast nie jest też tak tępa, jak szminka matowa. Łatwiej nałożyć ją precyzyjnie na usta i uzyskać w ten sposób bardzo dobry efekt.

Jaka szminka do rudych włosów?

Tak jak wspominany już powyżej, szminka prawidłowo dobiera się również do koloru skóry, włosów oraz oczu. Jaki kolor będzie najpiękniej komponował się w przypadku kobiet rudowłosych? Te panie mają ogromne szczęście, ponieważ tak naprawdę cudownie pasują do ich typu urody różne pomadki. Ze względu na to, że rude włosy mają ciepły odcień, a cera tych pań jest często blada, jasna, warto sięgać po raczej nasycone pomadki, które mocno podkreślają linią ust. Mogą to być odcienie ceglastej czerwieni, pomarańczowej czerwieni, brązów, beżów. Doskonale sprawdzą się tak zwane pomadki w kolorach nude, które są zbliżone do naturalnego koloru ust kobiety. Natomiast panie rudowłosy raczej powinny unikać kolorów różowych. Też nie do końca ładnie wyglądają w ich przypadku. Szczególnie cukierkowe odcienie różu będą złym wyborem. Można natomiast sięgać po bardzo ciemny, mocny, zgaszony nasycony kolor różu, taki wpadający w malinę. Tak naprawdę warto po prostu testować, sprawdzać różne odcienie pomadek. Wtedy najłatwiej wybrać perfekcyjny kolor.