amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Porady

Jaką soczewkę kontaktową wybrać?

Soczewki zawsze wybieramy pod kątem leczonej wady wzroku. Po profesjonalną pomoc należy wybrać się do specjalisty, który dokładnie określi, jakie występują u nas problemy i pomoże je skorygować za pomocą odpowiednich szkieł kontaktowych.

Pacjent może zdecydować o tym, czy chce za pomocą soczewek również podkreślić kolor oczu oraz czy będzie w stanie je codziennie czyścić i pielęgnować. Producenci oferują bowiem soczewki kontaktowe jednodniowe lub dwutygodniowe, wielokrotnego użytku.

Czym się różnią soczewki kontaktowe jednodniowe od dwutygodniowych?

Bardzo dużą zaletą jednodniowych soczewek kontaktowych jest to, że nie wymagają odpowiedniego przechowywania oraz codziennego czyszczenia i pielęgnacji. Po prostu każdego dnia wieczorem wyjmujemy soczewki i wyrzucamy je do kosza. Są wygodnym i komfortowym rozwiązaniem na wycieczki, gdy nie mamy czasu się nimi zajmować albo gdy potrzebujemy je na imprezę taką jak studniówka, uroczystość weselną czy bankiet firmowy. Po prostu każdego dnia zakładamy nową, świeżą parę jednodniowych soczewek kontaktowych.

Natomiast w przypadku dwutygodniowych soczewek wielokrotnego użytku pod koniec każdego dnia, należy je wyczyścić i umieścić w odpowiednim pojemniku. Pojemnik do przechowywania soczewek musi być wypełniony specjalnym płynem.

Na jakie soczewki się zdecydować?

Są różne typy soczewek i zawsze lekarz okulista decyduje o tym, które musimy zakupić, aby jak najlepiej skorygować występujące u nas wady wzroku. Osoba cierpiąca na astygmatyzm powinna nosić soczewki toryczne, a chorzy na krótkowzroczność i dalekowzroczność soczewki sferyczne lub asferyczne. Jeszcze innym modelem są soczewki progresywne, ale to, jakie powinniśmy nosić, zdecyduje specjalista zajmujący się leczeniem chorób oczu problemów z normalnym widzeniem.

Kiedy warto zdecydować się na soczewki zamiast okularów?

<a href=”https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych”>Soczewki kontaktowe jednodniowe</a> lub dwutygodniowe, wielokrotnego użytku są znacznie lepszym rozwiązaniem niż standardowe okulary. Dają znacznie większy komfort użytkowania nawet podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Niestety, ale coraz częściej korzystamy z urządzeń elektronicznych, które mają bardzo negatywny wpływ na oczy. Doprowadzają do suchości, a nawet łzawienia. Czasami jednak nasza praca wymaga tego, aby korzystać przez kilka godzin z laptopa czy smartfona, więc żeby złagodzić objawy, a nawet całkowicie się ich pozbyć można wykorzystać specjalne soczewki kontaktowe.

Gdzie zamówić dobrej jakości soczewki korygujące wzrok?

Już ponad 30 lat specjaliści z Acuvue zajmują się tworzeniem wysokiej klasy soczewek kontaktowych, które doskonale pasują do oczu, uprawianego sportu, aktywnej pracy czy standardowego życia. Zostały zaprojektowane tak, aby polepszyć widzenie oraz wygodę w ich noszeniu. Są idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na podrażnienia i różnego rodzaju alergie.

Decydując się na płatne badanie u specjalisty, który pomoże wybrać odpowiednie soczewki kontaktowe, można będzie je otrzymać zupełnie bezpłatnie. Pacjent dostaje 1 dwutygodniową soczewkę na każde oko wymagające korekty albo 5 soczewek kontaktowych jednodniowych.