amber-mania.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Farbowanie włosów kawą

Środki chemiczne do koloryzacji zawierają substancje alkalizujące, które niszczą i wysuszają włosy, doprowadzając strukturę do zniszczenia i rozdwajania się końcówek.

Przyciemnianie włosów kawą jest świetnym sposobem, by uzyskać piękny odcień brązu. Płukanka z kawy również odżywi włosy, sprawi, że staną się miękkie jak nigdy dotąd, nabiorą objętości, błysku i wygładzenia. Kawa dodatkowo poprawi ukrwienie na skórze głowy, zregeneruje meszki włosowe i przyśpieszy porost włosów.

Farbowanie włosów kawą jest bezpieczne i zdrowe, jednak nie daje trwałych efektów. Regularne korzystanie z poniższych sposobów 2-3 razy w miesiącu pozwoli utrzymać efekt, a jeśli barwa brązu jest zbyt jasna to wystarczy częściej korzystać z dobrodziejstw kawy, by uzyskać jeszcze ciemniejszy odcień.

Kawowa płukanka

Przed zastosowaniem trzeba umyć włosy szamponem i poczekać aż wyschną do lekkiej wilgotności.

Najlepsze efekty uzyskuje się poprzez samodzielne zmielenie kawy, gdyż świeże ziarna zwierają więcej pigmentu. Kawa sypana jednak również świetnie się sprawdzi.

Do wody o pojemności 500-700ml, należy dodać kilka kopiastych łyżek kawy – od 3 do 7.
Kiedy woda z kawą zacznie się gotować, należy odstawić do ostygnięcia, a potem odcedzić fusy przez sitko – potrzebna będzie, tylko sama substancja, jednak fusy mogą zostać wykorzystanie do peelingu skóry.

Żeby było jak najbardziej wygodnie warto przelać kawę do miski, która umożliwia całkowite zanurzenie włosów, co pozwoli nachylić się do miski i trzymać głowę kilka minut mając pewność, że włosy zafarbują się równomiernie. Czas jest zależny od intensywności efektu, jaki ma zostać uzyskany – im dłużej włosy będą znajdować się w płukance, tym mocniejszy będzie efekt. Kiedy już czas dobiegnie końca, zaleca się polanie włosów na całej długości płukanką i spłukanie ciepła (nie gorącą) wodą. Włosy należy owinąć w ręcznik na tyle długi, by schować pod nim wszystkie włosy, dzięki temu substancje zawarte w kawie w tym i pigment lepiej się wchłonie we włosy.

Maska kawowa

Ten sposób daje bardziej intensywny odcień i dużo lepiej skutkuje na farbowanych włosach niż płukanka.
Wystarczy kilka łyżek kawy zalać wrzącą wodą, koło 1 cm nad poziomem kawy i zostawić do ostygnięcia. Po około 10-15 minutach powinna powstać papka z fusów, którą należy dokładnie nałożyć na włosy.
Tak jak w przypadku płukanki, tak i tutaj trzeba zadbać, by substancje się jak najlepiej wchłonęły, w tym przypadku zaleca się owinięcie włosów i głowy w folie, a na nią ręcznik. Po 20 minutach należy spłukać maskę lekko ciepłą wodą. Nie myć włosów szamponem.